Содржина

Берлин, 1931. Јакоб Фабијан преку ден работи во одделот за рекламирање во фабрика за цигари, а преку ноќ талка низ баровите, борделите и уметничките студија со својот богат пријател Лабуд. Кога Фабијан ја запознава самоуверената Корнелија, тој за кратко успева да го надмине својот песимистички став. Тој се вљубува. Но кога и тој станува жртва на големиот број отпуштања, Корнелија создава кариера како актерка благодарејќи на нејзиниот шеф и обожавател. Тоа многу тешко го погодува Фабијан. Но не се руши само неговиот свет...

Слики

ФабијанФабијанФабијанФабијанФабијанФабијанФабијанФабијанФабијанФабијанФабијанФабијанФабијанФабијан

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Љубов на Харбор Ајланд (2020)

  image
  Лили е успешна дизајнерка на ентериери која брза да ѝ помогне на тетка ѝ Меги која планира да го продаде шармантниот пансион, а кој сепак имал подобри денови....
 • Рѓа и коска (2012)

  image
  Стефани е тренер на орка китови и нејзиниот живот е преобразен кога доаѓа до трагедија за време на едно шоу. Соочена со неподносливи околности, таа му се обраќа...
 • Љубовни ноти (2007)

  image
  Кога популарната и барана ѕвезда на кантри музика, Џејми Дерингер, се согласил да биде интервјуиран од Нора Фланери, која е критичарка од областа на класичната...
 • Кршенгрб Планина (2005)

  image
  Приказната за двајца млади мажи - фармер и каубој за родео - кои се запознаваат во летото 1963 година и создаваат доживотна врска чиишто компликации, радости и...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.