рејтинг: 8.2/10
Оценка на корисникот: 6/10
(2 гласови)

Содржина

У породици пуковника Митровиќа све три ќерке су стасале за удају али имају проблема у проналажењу мужева. Лед пробија најмлаѓа кќер која се удаје за младог асистента на факултету. Њено венчање, меѓутим, покренуќе ланац догаѓаја који ќе, на радост породице, удомити и друге две кќери.

Слики

Свадбени маршСвадбени маршСвадбени марш

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Уште Хани фалеше (2015)

  image
  Животот во едно семејство во предградието тече нормално, сѐ додека кај нив не дојде една далечна роднина, голема поп-ѕвезда...
 • Слободниот ден на Ферис Булер (1986)

  image
  Метју Бродерик игра слободоумен тинејџер кој кова план како да земе слободен ден од школо. Со некомпетентниот директор зад петици, Ферис и пријателите одат на...
 • Оскар је крив за све (1967)

  image
  Neurotic businessman must find the right man for his pregnant daughter. In fact, it is little bit complicated.
 • За и против (2020)

  image
  Една проблематична забелешка е премногу: професорот Ричард Пол е во опасност да биде исфрлен од својата работа откако ја навредува студентката по право Наима...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.