СОДРЖИНА

Професионалниот живот на Том оди по надолна линија, а ни приватниот не е далеку од пропаст. Неговиот апатичен инвеститор Огилви одбива да му ја препушти контролата над компанијата која Том се обидува да ја спаси, а неговата девојка Сара веќе не е заинтересирана за нивната врска. Покрај сето тоа, Том се труди да ги залечи раните кои го отуѓиле од татко му Дејвид и брат му Џошуа.

Слики

АвгустАвгустАвгустАвгустАвгуст

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Свога тела господар (1957)

  денес
  image
  Драма с елементима комедије. Сеоска дјевојка Рожа (М. Кохн) није претјерано лијепа, а како је још уз то и шепава тешко ќе наќи мужа. У сусједном селу живи...
 • Еднаш (2007)

  денес
  image
  Во една судбинска ноќ на тивка улица во Даблин, две изгубени души се среќаваат. Уличен музичар со скршено срце (Глен Хансард), кој жали за својата изгубена љубов...
 • Разделени сестри (2020)

  денес
  image
  Ројда, германски војник со курдски корени која живее во Германија од детството, волонтира за мисија да ги тренира женските курдски војници во Ирак за да се борат...
 • Тристана (1970)

  денес
  image
  Толедо, тридесете године прошлога века. Када јој буде умрла мајка, млада Тристана поверена је дон Лопеу Гариду, имуќном буржују који ужива велики углед меѓу...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.