poster

Пијавици

Pijavice (2019)

драма | Србија, хрватска, Македонија
Режисер: Dragan Marinković

рејтинг: 4.3/10
Ocjena korisnika: 6/10

СОДРЖИНА

Петар Мириќ е писател кој јавно, преку локалната ТВ
станица, ги изнесува своите лични ставови кои се
спротивставени со принципите на политичкиот режим на
претседателот Милошевиќ. Веќе следниот ден на писателот ќе
му пристапи господинот Стјепан Штрок, атипичен претставник
на „органите на безбедноста, по што Петар почнува да се
сомнева во искреноста дури и на своите најблиски пријатели.
Животот во параноја го носи во потрага по вистината и преку
низа мистериозни познанства, писателот се сретнува со
симболот на кружница впишана во триаголници.

Осврти


Nema recenzija
ПРЕПОРАКИ
 • Црниот лебед (2010)

  вторник
  image
  „Црниот лебед“ ја прикажува приказната за Нина (Натали Портман), балерина во њујоршка балетска компанија, чиј живот, како и на сите оние од нејзината професија,...
 • Вдиши длабоко (2013)

  вторник
  image
  Софи е студент на размена, којашто ќе допатува во САД и ќе се смести во семејството на еден професот по музика. Тој ќе и дава часови по пијано, но неговиот...
 • Медуза (2007)

  вторник
  image
  Приказна за три жени во современиот Тел Авив, чии што животи се испреплетуваат. Батја, келнерка по свадби, ќе најде немо дете во морето. Керен, невестата на чија...
 • Добриот пастир (2006)

  вторник
  image
  Едвард верува во САД и е подготвен да жртвува сѐ за заштитата на земјата. Како еден од основачите на ЦИА, Едвард е полн со идеали, но со тек на време неговата...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: polica privatnosti.