рејтинг: 6.7/10
Оценка на корисникот: 8/10
(3 гласови)

Содржина

Нур се враќа во родниот град, станувајќи медицинска сестра во хемиската фабрика каде што 30 г. работел татко ѝ. Додека се привикнува на новата работа, Нур ги гледа нерегуларностите во третманот на опасниот отпад – и одлучува да дејствува.
Нур млада медицинска сестра, штотуку е вработена во хемиската фабрика каде што работел татко ѝ. Грижејќи се за амбулантата, таа открива долго криени тајни и договори помеѓу синдикатите, политичарите и лидерите во индустријата, како и за лагите за опасниот отпад, болестите на вработените, инцидентите на работа... Сега младата жена ќе мора да избере помеѓу својот татко или да стане “свиркач“...

Слики

Црвена земјаЦрвена земјаЦрвена земјаЦрвена земјаЦрвена земјаЦрвена земја

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Умберто Д. (1952)

  image
  Ова неореалистичко ремек-дело на Виторио де Сика следи еден пензионер кој се труди да преживее за време на повоеното закрепнување на Италија. Умберто се бори за...
 • Тигар (1978)

  image
  Остарелог боксера, који никада није постао шампион, жена наговара да остави ову неисплативу делатност и наѓе други посао где ќе бити више пара за њу да троши. Он...
 • Ирон Исланд (2005)

  image
  Some poor people in the Southern coasts of Iran do not have any place to live, and thus, they reside on an old, abandoned ship in the sea. Captain Nemat, their...
 • The Lights of the Town (1983)

  image
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.