рејтинг: 6.7/10
Оценка на корисникот: 7/10

СОДРЖИНА

Нур се враќа во родниот град, станувајќи медицинска сестра во хемиската фабрика каде што 30 г. работел татко ѝ. Додека се привикнува на новата работа, Нур ги гледа нерегуларностите во третманот на опасниот отпад – и одлучува да дејствува.
Нур млада медицинска сестра, штотуку е вработена во хемиската фабрика каде што работел татко ѝ. Грижејќи се за амбулантата, таа открива долго криени тајни и договори помеѓу синдикатите, политичарите и лидерите во индустријата, како и за лагите за опасниот отпад, болестите на вработените, инцидентите на работа... Сега младата жена ќе мора да избере помеѓу својот татко или да стане “свиркач“...

Слики

Црвена земјаЦрвена земјаЦрвена земјаЦрвена земјаЦрвена земјаЦрвена земја

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Уз све почасти (2019)

  петок
  image
  Ово је истинита прича о Вилијаму Питсенбаргеру, ратном јунаку највишег реда, доктора падобранца који је лично спасио више од 60 људи, пре него што је погинуо у...
 • Бели ирски пијанци (2010)

  петок
  image
  Радња филма одиграва се половином седамдесетих година прошлог века у Бруклину где осамнаестогодишњи Ирац, Брајан Лири убија време учествујуќи у малим пљачкама са...
 • Духови (2020)

  петок
  image
  Поглед на урбаната трансформација на Истанбул кој се фокусира на четири различни ликови во еден ден: мајка чиј син е во затвор, млада жена посветена на...
 • Ngjyrat e moshës (1990)

  петок
  image
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.