Содржина

Богаташ Цецил Фоx (Р. Харрисон) одлучи се нашалити па ангажира глумца Wиллиама МцФлyја (Ц. Робертсон) да глуми његовог асистента и позива своје три бивше љубави, меѓу њима и Тексашанку из високог друштва, Лоне-Стар Цроцкетт Схеридан (С. Хаywард), да га посјете. Фоx се претвара да је на самрти, а његови су мотиви прилично нејасни. Ствари креќу неочекиваним тијеком кад једну од гошќи пронаѓу мртву. Док инспектор Риззи (А. Цели) истражује злочин, заплет се све више комплицира.

Слики

Посуда за медПосуда за мед

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Муволовка (2011)

  image
  Трип Кенеди (Патрик Демси), по малку нестабилен, оди во банка да изврши уплата пред самото затворање. Одеднаш, во банката ќе влезат две различни банди за да ја...
 • Холмс и Вотсон (2018)

  image
  Легендарниот детектив Шерлок Холмс и неговиот партнер д-р Вотсон се врќаат во овој комичен осврт на книжевната класика. Тие ги користат своите неверојатни умови...
 • Крими далавери (2013)

  image
  Двајца криминалци ја киднапираат сопругата на корумпиран инвеститор за недвижности надевајќи се на богат откуп. Но, тој не покажува интерес да плати еден милион...
 • Како одвратити пљачкаше (2020)

  image
  Ово је црна комедија о одрастању смештена у ледену зиму северног Висконсина и спој је филмова 'Сам у куќи' и 'Фарго'. Уз низ несреќних случајности, матуранткиња...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.