Содржина

Некада популарна српска глумица Соња Савиќ, која веќ десет година живи у Словенији, дошла је у Београд да се са мајком и братом Милошем из Белгије, кога никад није видела, договори око наследства. Соња добије хистерични напад тврдеќи да јој је отета кќерка Софија, и побегне у непознатом правцу. Милош алармира полицију и, заједно са инспектором Деспотовиќем, крене у потрагу за њом. Пронаѓу је и она им призна да је измислила причу о отмици детета. Деспотовиќа претпостављени обавесте да Соњино дете заиста постоји. Отац је министар иностраних послова Србије и Соња га штити да тај податак не би искористиле непријатељске службе које су и отеле дете. Меѓутим, министар Деспотовиќу саопшти да никакво дете не постоји, да га Соња одавно прогања и да је она вероватно у служби оних који би желели да га компромитују. Ко лаже, а ко говори истину? Ко је луд? Ко ќе бити убијен?

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Време смрти (2013)

  image
  Откако извршниот директор на компанијата „Лоринг Индустрис“ е убиен, ФБИ ја испраќа Џордан Прајс, една од нивните најдобри и најпаметни, да го реши случајот....
 • Гепек (2009)

  image
  Меган Џонсон, прекрасна самохрана мајка во своите дваесетти, жена со куп проблеми, ја киднапира и во багажникот на својот автомобил ја затвора сериски убиец. Она...
 • Измама (2006)

  image
  Свештеникот Тед и неговата сопруга Емили се, навидум, совршен пар. Иако Емили го обожава својот сопруг, таа забележува дека веќе тој не ѝ обрнува внимание. Откако...
 • Момчето што го запозна онлајн (2010)

  image
  Кога тинејџерката Ками ќе се вљуби во Џејк, кого го запознала преку Интернет, нејзината самохрана мајка сфаќа колку тешко се справува со вљубувањето. Иако Ками...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.