poster

Mighty Oak

Mighty Oak (2020)

Режисер: Sean McNamara

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 5.2/10

Содржина

Gina's life is given new purpose when she meets a young guitar prodigy. Convinced the boy is her reincarnated brother, frontman for Army of Love, she sets out to get the band back together.

Слики

Mighty OakMighty OakMighty OakMighty OakMighty Oak

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Quality Time (2017)

  image
  Five thirty-something men in as many separate segments struggle to grapple with the relentless absurdity of their respective existences.
 • Дневникот на румот (2011)

  image
  Американскиот новинар Пол Кемп ќе допатува во Порто Рико во потрага по добри статии, меѓутоа ќе мора добро да се потруди да најде рамнотежа меѓу локалната култура...
 • ЈЕНКИ ЗУЛУ (1993)

  image
  Ринова бивша девојка Ровена била је један од разлога због којих је Зулу отишао из Африке. Зулу сада мора у затвор. Ровенин нови дечко прати га до затвора. Али...
 • Семеен викенд (2013)

  image
  Кога на 16-годишната Емили ѝ дотежнува недостигот на внимание и љубов од семејството, таа одлучува да ги земе работите во своите раце. Емили и нејзините браќа и...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.