Содржина

Boyd Mitchler and his family must spend Christmas with his estranged family of misfits. Upon realizing that he left all his son's gifts at home, he hits the road with his dad in an attempt to make the 8-hour round trip before sunrise.

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Совршени странци (2016)

  image
  Една топла летна вечер, заљубениот пар, Роко, пластичен хирург и Ева, психотерапевт, ги очекуваат своите добри пријатели заедно да поминат пријатна вечер. Се оди...
 • Uyanik Gazeteci (1988)

  image
  A comedy of a journalist who feigns war news and makes his agency strand.
 • Вработен на месецот (2004)

  image
  Дејвид (Мет Дилон) е 30-годишник со идиличен живот. Работи како менаџер во банка, а животот му е речиси совршен сѐ до денот кога добива отказ. Тогаш го напушта и...
 • Август во округот Осејџ (2013)

  image
  Црна комедија со бројни наградувани актери - Мерил Стрип, Џулија Робертс, Сем Шепард, Ијан Мекгрегор, Крис Купер, Бенедикт Камбербеч. Приказната ги следи животите...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.