After five years in Canada, Jonas returns back to Europe and takes up a job as a park ranger in a stunningly beautiful sandstone national park full of rocky canyons and lush forests. Jonas' duties are manifold: taking care of visitors and nature alike but also those of law enforcement, firefighting and mountain rescue. It's never too long until he has to prove his many practical talents, empathy and dedication - either within his professional life or in his interactions with family, friends and colleagues. Only his love life is lacking direction. That is something he shares with his colleague, the beautiful biologist Emilia, who values her freedom as much as Jonas does. It might just be their shared interest in the protecting nature will bring them closer together.

Ishte në kanal:

RAI 2  One  HTV1  

REKOMANDIMET
 • Gute Zeiten, Schlechte Zeiten (1992)

  image
  The programme concerns the lives of a fictional neighborhood in Germany's capital city Berlin. Over the years the soap opera tends to have an overhaul of young...
 • Xhezuri dhe e Bukura (2016)

  image
  Cesur kthehet në fshatin e babait të tij me planin për t'u hakmarrë për vdekjen e babait të tij. E vetmja gjë që ai nuk kishte planifikuar është Suhan, vajza e...
 • Duaje Jeten (2013)

  image
  Nje telenovele e suksessshme dhe fituese e disa çmimeve. Nje histori dashurie dhe genjeshtrash qe te mberthen para ekranit! Jeta e Palomes, nje vajze e re dhe e...
 • K11 - Kommissare im Einsatz (2002)

  image
  A team of detectives in Munich solve all kinds of crimes.
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.