PËRMBLEDHJE

Two convicts break out of Mississippi State Penitentiary in 1936 to join a third on a long spree of bank robbing, their special talent and claim to fame. The youngest of the three falls in love along the way with a girl met at their hideout, the older man is a happy professional criminal with a romance of his own, the third is a fast lover and hard drinker fond of his work. The young lovers begin to move out of the sphere in which they have met, a last robbery in Yazoo City goes badly and puts paid to the gang once and for all as a profitable venture, but isn't the end of the story quite yet, as all three are wanted and notorious men with altogether different points of view on the situation they are faced with.

Fotot

Thieves Like UsThieves Like UsThieves Like UsThieves Like UsThieves Like Us

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Plan i persosur (2006)

  e diel
  image
  Nga qelia, një njeri na tregon se ka planifikuar grabitjen e përsosur bankare. Ai na fton ta shohim. Një bandë e aftë futet në një bankë në Manhatan, mbyll dyert...
 • Hienat (1992)

  e diel
  image
  6 të panjohur do të bashkohen për të kryer krimin e përsosur. Një vjedhje djamantesh e cila nga paniku dhe frika shndërrohet në një kasaphanë. Pas dështimit të...
 • Jesse Stone: Thin Ice (2009)

  e diel
  image
  Jesse Stone and Captain Healy are shot during an unauthorized stake-out in Boston. Meanwhile, a cryptic letter sent from Paradise leads the mother of a kidnapped...
 • Perkthyesja (2005)

  e diel
  image
  Përkthyesja Silvia Brum ishte në Kombet e Bashkuara kur dëgjoi atë që ajo besonte se ishte një plan për të vrarë presidentin e Matobos, Edmond Zuanin. Ajo...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.