poster

The Art of Love

The Art of Love (1965)

Komedi | Shtetet e Bashkuara të Amerikës

Ku ta shikojmë
Shfaqja nuk është në dispozicion
Vlerësimi: 6.2/10

PëRMBLEDHJE

Painter Paul Sloan feels he's a failure, since nobody will buy his paintings. His art dealer informs him, that the works of an artist become much more wanted and valuable if the artist is dead. Therefore, Paul, together with his friend Casey Barnett, plans to fake his own suicide. However, it starts looking like Casey has murdered Paul and when Casey starts making a move for Paul's fiancée, he decides to get revenge. However, Paul falls in love with Nikki, who has also tried to commit suicide.

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Sekula nevino optužen (1992)

  image
  Nastavak komedija o Sekuli. Ovog puta Sekula nema problema sa ženama, ali ima sa sudom. Pošto on jedini nema struju u selu, a lokalnoj kafani neko krade struju,...
 • Shoqëruesi i stisur (2015)

  image
  Kevin Hart, Josh Gad. Dy javë para dasmës, një njeri pa shumë miq, puneson një kompani që siguron shoqërues të rremë për dhëndrin në ditën e dasmës...
 • Hënë e plotë (2009)

  image
  Një komedi për një psikike i cila pretenon se beson që magjia ekziston, një zhigolo që pretendon se i beson psikikes, një iluzionist që shtiret se është dikush...
 • Pushime nga deti (2011)

  image
  Më në fund është uikendi dhe të gjithë nisen në breg. Dy të pensionuar në një makinë në një ritëm kërmilli dhe me shtëpi uikendi plazhi mashtrojnë një çift pank...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.