Carl Reiner

Ditëlindje: 1922

Vdiq: 2020

Aktor:

 1. ...
  Harlow Edison
 2. ...
  Alan Brady
 3. ...
  Rodin
 4. ...
  Walt Whittaker
 5. ...
  Technical Adviser (uncredited)
 6. 6. Oh, God! (1977), Film
  ...
  Dinah's Guest
 7. 7. The End (1978), Film
  ...
  Dr. James Maneet
 8. 8. The Jerk (1979), Film
  ...
  Carl Reiner The Celebrity
 9. ...
  Field Marshall VonKluck
 10. ...
  Self
 11. ...
  Mr. Dearadorian
 12. ...
  Judge Ben Arugula
 13. ...
  Mickey
 14. ...
  P.G. Biggershot
 15. ...
  Saul Bloom
 16. ...
  Saul Bloom
 17. ...
  Saul Bloom
 18. ...
  Self
 19. ...
  Max
 20. ...
  Self
 21. 21. Inside Comedy (2012), Seriale
  ...
  Himself
 22. ...
  Self
 23. ...
  Self - Memorial Tribute (archive footage)

Regjia:

 1. 2. Oh, God! (1977), Film
 2. 3. The Jerk (1979), Film

Skenaristi:

 1. ...
  (created by)
 2. ...
  (story by)

Zeri:

 1. 1. Majestic (2001), Film
  ...
  Studio Executive
 2. ...
  Max
 3. ...
  Shep
 4. ...
  Tian
 5. ...
  Santa
 6. ...
  Larry

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.