PëRMBLEDHJE

It is Christmas Eve, and the Stahlbaum family is happily unwrapping their Christmas gifts. After all the merriment, seven-year-old Marie receives a very special gift--a mysterious Nutcracker--from her beloved Godfather Drosselmeier. When the house falls dark and silent, Marie discovers that this is no ordinary Nutcracker, but Godfather Drosselmeier's nephew, who was transformed into a wooden toy by the curse of the evil Madame Mouserink. To break the curse, the Nutcracker must win the love of Marie and defeat the malicious, seven-headed Mouse King.

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • The Little Mermaid (1992)

  image
  Lena, a young and carefree mermaid princess, lives a happy life in her home under the sea until the day she meets a human, Prince Stefan, and falls desperately in...
 • Bambi 2 (2006)

  image
  Nje nga personazhet me te dashur dhe te embel te Walt Disney, kthehet ne nje film te ri te mrekullueshem! Historia e paharrueshme e Bambit, i cili pasi bashkohet...
 • Kepucekuqja dhe 7 xhuxhat (2019)

  image
  Një princeshë me këpucë magjike që zbukuron këdo që i vesh, kryqëzon rrugën me shtatë princa të shndërruar në xhuxha të shëmtuar. Së bashku nisin një aventurë që...
 • Lili, Princesha Zanë (2009)

  image
  Njihuni me princeshën e mrekullueshme Lili. Ajo është një zanë dhe mikesha e saj më e mirë është derkucja Pupsi. Të dyja së bashku, Lili dhe Pupsi shpërndajnë...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.