poster

Beauty and the Beast

Die Schöne und das Biest (2012)

Fantazi, Romancë, Familjar | Gjermani, Austri

Ku ta shikojmë
Shfaqja nuk është në dispozicion
Vlerësimi: 6.1/10
Vlerësimi i përdoruesit: 1/10

PëRMBLEDHJE

There is only one way to break the spell which has turned the prince into a horrible beast: a beautiful girl has to fall in love with the creature. As time is running out, the beast abducts the girl Elsa and takes her prisoner. He puts all his efforts into charming the girl. Elsa does not accept her fate, and the beast is not at all a gentleman with fine manners. The transformative power of love, which frees Elsa of her feelings of guilt towards her parents and which returns the beast to his former humanity, is at the heart of the film. Aimed at a family audience, the film's eerie scenes are balanced with humor and poetry.

Fotot

Beauty and the BeastBeauty and the BeastBeauty and the BeastBeauty and the BeastBeauty and the BeastBeauty and the BeastBeauty and the BeastBeauty and the BeastBeauty and the Beast

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Perlat e Hënës (2008)

  image
  Pas vdekjes se te atit, 13 vjeçarja Maria do te shperngulet tek xhaxhai i saj, ne Moneker. Vajza do te kuptoje se eshte princesha e fundit e Henes dhe do t'i...
 • Fëmijët tanë (2005)

  image
  Frenk Birdsli është ushatarak. Helen North ka shpirt artistik. Dhe nese të kundertat tërheqin njëra-tjetren, Frenku dhe Helena janë bërë për njëri-tjetrin. E...
 • Mistletoe Over Manhattan (2011)

  image
  After sensing her husband is losing his Christmas spirit, Mrs. Claus travels to a place where she knows the spirit of Christmas still exists: New York City.
 • Heroi i kafshëve (2011)

  image
  Kevin James, Rosario Dawson. Kafshët e një kopshti zoologjik, vendosin të zbulojnë se mund të flasin me njerëzit, në mënyrë që të ndihmojnë kujdestarin e tyre për...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.