poster

Coolie No. 1

Coolie No. 1 (2020)

Regjia: David Dhawan

Vlerësimi: 4.2/10

PëRMBLEDHJE

Insulted by Rosario, a rich businessman, Jai Kishen a Matchmaker teaches him a lesson by getting his daughter married to Raju, a Coolie, who poses to be a millionaire. They sense something fishy and Raju's deceptions are discovered. In an attempt to cover it up, he cooks up a story of having a filthy rich twin. One lie leads to another and things start to go awry culminating in a comedy of errors.

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Ëndërr për një karrige (1984)

  image
  Dëshira e nëndrejtorit, Kolit, është të zëvëndësojë drejtorin që ka dalë pension. Por atë e shqetëson mendimi se mos këtë vend ia zë Vjollca, kryetrarja e degës...
 • Nebenan (2021)

  image
  Explores the subjects of gentrification and social inequality in Berlin.
 • Ku ka Përfunduar Bernadete? (2019)

  image
  Një vajzë 15-vjeçare kerkon nënën e saj, Bernadette, e cila zhduket paprimtas pa lënë gjurmë. Në kërkim e sipër, ajo zbulon të kaluarën dhe anët e saj me të errëta.
 • Forca madhore: Tradhtia e instiktit (2014)

  image
  Një familje pushuesish në Alpet e Francës, papritur e gjen veten përballë një orteku dhe hezitimit të babait të familjes që mendon për sigurinë e tij para jetës...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.