Зејнеп е девојка која строго се придржува до етичките вредности, цели кон успешна кариера и се стреми кон неа, додека Јилдиз верува дека заслужува повеќе и смета дека бракот со богат човек е среќа. Yивотот на Јилдиз се превртува кога ќе се сретне со Ендер Аргун. Јилдиз ја препознава од неделните таблоиди, и завидува, сака да води живот исто како нејзиниот и сонува да ја замени за кралицата на Истанбул. Од друга страна, Ендер има за цел да се разведе од сопругот Халит, без да ја изгуби својата позиција во кругот на високото општество во Истанбул, како и финансискиот статус. Таа знае дека не може да добие богатство и развод истовремено и смислува план да му постави друга девојка на нејзиниот сопруг, а потоа да го обвини за неверство, што ќе и донесе голема компензација на суд. Девојката што ја бара е никој друг - Јилдиз. Зејнеп започнува да работи во друштво на партнерот на Халит. Додека Јилдиз се подготвува да ја донесе најважната одлука во нејзиниот живот, Зејнеп ќе биде вовлечена во ланец настани што го менуваат животот, за кои никогаш не сонувал.

Се прикажува на каналите:

3 Plus  

Беше на каналите:

BN  Hayat TV  Kanal5  Vizion Plus  BN 2 HD  

Следна епизода:

среда
18:40
Забрането јаболко, Еп. 271
среда
22:50
Забрането јаболко, Еп. 272
среда
23:40
Забрането јаболко, Еп. 273
четврток
08:30
Забрането јаболко, Еп. 272
четврток
09:20
Забрането јаболко, Еп. 273
четврток
18:00
Забрането јаболко, Еп. 273
четврток
18:40
Забрането јаболко, Еп. 274
четврток
22:50
Забрането јаболко, Еп. 274
четврток
23:40
Забрането јаболко, Еп. 275
денес
08:30
Забрането јаболко, Еп. 274
денес
09:20
Забрането јаболко, Еп. 275
денес
18:00
Забрането јаболко, Еп. 274
денес
18:40
Забрането јаболко, Еп. 275
денес
22:50
Забрането јаболко, Еп. 276
денес
23:40
Забрането јаболко, Еп. 277
Препораки
 • Росамунд Пилчер (1993)

  image
  A series of television movies based on the works of Rosamunde Pilcher, a popular British writer of romance novels and short stories.
 • In all Friendliness (1998)

  image
  This show is focused on a fictional clinic in Leipzig called 'Sachsenklinik' as well as its staff and patients.
 • Современо семејство (2009)

  image
  Џеј има возрасни деца, внуци и прекрасна млада жена која и самата има малолетен син; сите заедно мораат да ги премостат генерациските, културните и општествените...
 • Бољи живот (1987)

  image
  У 'Бољем животу', који је и данас илузија свих становника Земљине кугле, обитељ правника Драгише Попадиќа, придошлице у главни град, бори се с уобичајеним...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.