Зејнеп е девојка која строго се придржува до етичките вредности, цели кон успешна кариера и се стреми кон неа, додека Јилдиз верува дека заслужува повеќе и смета дека бракот со богат човек е среќа. Yивотот на Јилдиз се превртува кога ќе се сретне со Ендер Аргун. Јилдиз ја препознава од неделните таблоиди, и завидува, сака да води живот исто како нејзиниот и сонува да ја замени за кралицата на Истанбул. Од друга страна, Ендер има за цел да се разведе од сопругот Халит, без да ја изгуби својата позиција во кругот на високото општество во Истанбул, како и финансискиот статус. Таа знае дека не може да добие богатство и развод истовремено и смислува план да му постави друга девојка на нејзиниот сопруг, а потоа да го обвини за неверство, што ќе и донесе голема компензација на суд. Девојката што ја бара е никој друг - Јилдиз. Зејнеп започнува да работи во друштво на партнерот на Халит. Додека Јилдиз се подготвува да ја донесе најважната одлука во нејзиниот живот, Зејнеп ќе биде вовлечена во ланец настани што го менуваат животот, за кои никогаш не сонувал.

Се прикажува на каналите:

Hayat TV  BN 2 HD  

Беше на каналите:

BN  Kanal5  

Следна епизода:

денес
09:55
Забрањено воќе 1, Еп. 75, Серијски програм ®
денес
20:00
Забрањено воќе 1, Еп. 76, Серијски програм
денес
23:00
Забрањено воќе
Утре
09:55
Забрањено воќе 1, Еп. 76, Серијски програм ®
Утре
20:00
Забрањено воќе 1, Еп. 77, Серијски програм
Утре
23:00
Забрањено воќе
сабота
11:10
Забрањено воќе 1, Еп. 73, Серијски програм ®
сабота
11:55
Забрањено воќе 1, Еп. 74, Серијски програм ®
сабота
13:00
Забрањено воќе 1, Еп. 75, Серијски програм ®
сабота
13:50
Забрањено воќе 1, Еп. 76, Серијски програм ®
сабота
14:40
Забрањено воќе 1, Еп. 77, Серијски програм ®
понеделник
09:55
Забрањено воќе 1, Еп. 77, Серијски програм ®
понеделник
20:00
Забрањено воќе 1, Еп. 78, Серијски програм
понеделник
23:00
Забрањено воќе
26.10.21
09:55
Забрањено воќе 1, Еп. 78, Серијски програм ®
26.10.21
20:00
Забрањено воќе 1, Еп. 79, Серијски програм
26.10.21
23:00
Забрањено воќе
27.10.21
23:00
Забрањено воќе
ПРЕПОРАКИ
 • Позовите бабицу (2012)

  денес
  image
  Серија прати животписне приче из живота примаља у источном дијелу Лондона 50-их година, снимљена према бестселеру - мемоарима медицинске сестре Јеннифер Wортх.
 • БРУСКО (2013)

  денес
  image
  По повод нејзиниот неодамнешен брак со Сифис (Апостолис Тоцикас), Мелина (Елени Ваитсу) доаѓа да помине време во Атина со нејзините пријатели од Крит. Еден млад...
 • Лекари во Чикаго (2015)

  денес
  image
  Прича прати свакодневни хаос у најпрометнијој болници и храбар тим доктора. Обраѓиваќе јединствене случајеве у вечито ужурбаном ургентом центру а правиќе им...
 • Хеартланд (2007)

  денес
  image
  Канадска серија "Хеартланд" модерна је и напета серија за гледатеље свих узраста, снимљена према романима Лаурен Брооке. Радња је смјештена у чаробне предјеле...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.