Серијата следи една пратка на кокаин од Америка во Европа. Таа ни прикажува различни криминални групи кои се борат за надмоќ. Мексикански картели, калабриска мафија и корумпирани бизнисмени со желба да ја контролираат трговијата со кокаин.
Серијата ве носи длабоко во мрачните тајни на светот на трговијата со кокаин, од неговото производство, до конечната испорака на пазарот. Тоа е патување во еден сложен систем полн со насилство, жестина, но и техничко знаење, вештини и креативност. Од џунглата до облакодерите, од Мексико до Париз, минувајќи преку екваторијална Африка, земјите на Магреб, Калабрија, во свет каде што битисуваат криминалци и бизнисмени, очајни луѓе и милијардери, сите поврзани заедно преку невидливата и волшебна нишка на кокаинот. Во оваа безмилосна војна за влијание, сите, од малиот локален дилер, до кумот на најмоќната криминална организација, мора да се борат и да ги доведат сопствените животи во опасност.

Беше на каналите:

HBO3  HBO2  HBO  

Препораки
 • Плачот на виолината (2007)

  image
  Хусеин Кенан е чувствителен и талентиран музичар кој се обидува да ја надмине болката која животот му ја нанел. Неговото детство е обележано со самоубиството на...
 • Момците од Медисон (2007)

  image
  Сместен во 60-тите во Њујорк, „Момците од Медисон“ ја истражуваат гламурозната и од его движената „златна епоха“ на рекламите, каде што секој продава нешто и...
 • Режи ме (2003)

  image
  Доктори Сеан МцНамара (Дyлан Wалсх) и Цхристиан Троy (Јулиан МцМахон) најбољи су пријатељи и партнери у МцНамара/Троy, популарној клиници за пластичну кирургију...
 • Аси (2007)

  image
  Снажна прича о љубави чије остварење пријече утези прошлости. Заслужује епитет једне од најбољих турских серија. У причи о новој аристокрацији, љубави према земљи...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.