Откако се враќа во својот роден град Розвел во Ново Мексико, Лиз ја открива шокантната вистина за момчето што ѝ било симпатија кога била тинејџерка, а сега е полицаец. Тој е вонземјанин, кој цел живот ги криел своите вонземски способности.
Лиз Ортехо која е родена во Розвел, Ново Мексико, го напуштила градот пред 10 години, по смртта на нејзината сакана постара сестра. Но, поради тоа што татко ѝ е болен, таа се враќа во својот роден град за да живее со него. Кога пристигнува Лиз, таа повторно се поврзува со Макс Еванс, нејзината симпатија од тинејџерските години. Тој сега е полицаец во Розвел. Кај нив повторно се јавува романтична искра. Но Лиз наскоро ја дознава шокантната вистина. Макс е вонземјанин кој се криел целиот живот, а такви се и сестра му и брат му, Изобел и Мајкл. Додека двајцата сѐ повеќе се зближуваат по цела деценија разделеност, на Лиз ѝ станува тешко да ја скрие вистината од најдобрата пријателка Марија де Лука и од нејзиното поранешно средношколско момче, д-р Кајл Валенти. Во меѓувреме, наредникот Џеси Мејнс шири една владина завера, која вклучува ширење на страв и омраза во Розвел и се заканува да ги разоткрие Макс и неговото семејство, што може да ја загрози романсата со Лиз, но и самите нивни животи.

Беше на каналите:

HBO3  HBO2  

Препораки
 • Сандитон (2019)

  image
  Недовршени посљедњи роман Јане Аустен живописно је упризорен у овој смионој и бриљантној адаптацији. Сандитион је мјесто које се брзо мијења. Ово некоќ успавано...
 • Сломљено срце (2006)

  image
  Миранда Сан Ллоренте је модерна и прекрасна жена која има моќ, богатство и љепоту. Њен отац је милијунаш Гонзало Сан Ллоренте који све наде полаже управо у њу. С...
 • Вовед во анатомија (2005)

  image
  'Увод' је други најгледанији програм у Америци, одмах иза овогодишњег Супербоwла који је био најгледаније финале америчког ногомета посљедњег десетљеќа. Серија је...
 • In all Friendliness (1998)

  image
  This show is focused on a fictional clinic in Leipzig called 'Sachsenklinik' as well as its staff and patients.
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.