Вашингтон, центарот на светската политичка моќ и град населен со сомнителни типови од сите можни видови. Таквата почва е многу погодна за скандали, кои секако би било добро да се пикнат што е можно подлабоко под тепих. Тука на сцената настапува Оливија Поуп. Таа завршила право, но не се занимава со правна дејност, туку своето факултетско знаење го употребува за да го искористи правниот систем во својата работа. А тоа е "докторка за скандали“. Тоа значи дека ако во Вашингтон имате каков било проблем кој може да ви го загрози реномето, Оливија и нејзините правнички-образовани колеги ефикасно би ги отстраниле таквите кризи. Нејзиниот тим е составен од заводникот Стивен Финч, десната рака на Оливија, потоа тука е спастрениот и брз Херисон Рајт, хакерот Хак, кој порано бил вработен во ЦИА, детективката Еби Вилан, како и приправничката Квин Перкинс, која е пресреќна што добила шанса да работи за големата Оливија. Г-ца Поуп своевремено работела во канцеларијата на претседателот, а имала и афера со него, со шармерот Фицџералд Грант...

Беше на каналите:

Top Channel  Stinet  Vizion Plus  DIVA  RAI 3  SUPER RTL  

ПРЕПОРАКИ
 • Смотхер (2021)

  image
  У овој узбудљивој серији о добро скриваним тајнама и њиховим неочекиваним посљедицама испреплиќу се обитељска драма и трилер. Након трагичне смрти супруга, Вал...
 • Езел (2009)

  image
  Омер Учар је једноставан и искрен младиќ, одан својој породици и тројици пријатеља које познаје још из детињства. Његови најбољи пријатељи су Али и Џенгиз, сматра...
 • Вавилон Берлин (2017)

  image
  Берлин во лудите 1920-ти е метропола за талентираните и амбициозните. Но, зад блескавата површина, осиромашените маси се стремат кон подобар живот. Тоа е време на...
 • Синови анархије (2008)

  image
  Синови анархије адреналинска је драма с елементима црне комедије која истражује настојања чланова и одметника злогласног мотоциклистичког клуба да заштите његово...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.