Инспирирана од вистински настани, „Уредувачи на градини“ е уникатна приказна за навидум обичен пар, Сузана и Кристофер Едвардс, отпадници од реалноста, кои живеат во љубовна холивудска приказна нарушена од тајната закопана во градината.
„Уредувачи на градини“ раскажува уникатна љубовна приказна за навидум обичен пар кој станува фокус на необичната истрага кога се откриени неколку мртви тела во градината зад една куќа во Нотингем. Добродушните сопрузи Сузана (Оливија Колман) и Кристофер Едвардс (Дејвид Тјулис)се во бегство од реалноста повеќе од 15 години. Кога Кристофер ненадејно ѝ се јавува на својата маќеа, на виделина почнува да излегува нивната улога во ужасното злосторство што останало неоткриено повеќе од една декада. Додека истрагата напредува, поттикнати од опсесијата на Сузана за старите Вестерни и класичните филмови, овие фантазери си мислат дека се холивудски херои во наративот што самите си го измислуваат.

Беше на каналите:

HBO3  HBO2  HBO  

Препораки
 • Hubert & Staller (2011)

  image
  A show about two police officers from Wolfsrathausen who sometimes work a bit differently.
 • Агата Кристи: Криминални игри (2009)

  image
  Нов серијал Криминалних игара смештен у разуздани свет '50-их година. Наsорник Лоренс истражује случајеве које је осмислила краљица крими-романа Агата Кристи....
 • Моќ (2014)

  image
  Јамес Гхост Ст. Патрицк има све: прелепу жену, предиван стан на Менхетну и новоотворени ноќни клуб у Њујорку. У његов клуб, Трутх, долази само елита: позната и...
 • Соммердахлова убојства (2020)

  image
  Угледни полицијски истражитељ Дан Соммердахл воли своју супругу Марианне с којом је у браку 25 година. Она ради као главна криминалистичка техничарка у истом...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.