рејтинг: 7.4/10
Оценка на корисникот: 9.3/10
(7 гласови)

Виша инспекторица МцДоналд и Виши инспектор Доддс, који надилазе своје разлике и постају неочекивано учинковити партнери у рјешавању злочина, истражују случај смрти три особе у сликовитом Батху.

Се прикажува на каналите:

STAR Crime  

Беше на каналите:

ZDF  

Следна епизода:

10.6.24
13:10
Мекдоналд и Додс 4, Еп. 2
Утре
22:00
Мекдоналд и Додс 4, Еп. 3
понеделник
13:10
Мекдоналд и Додс 4, Еп. 3
Препораки
 • Случаите на убиство на г-ца Фишер (2012)

  image
  Уважена госпоѓица Фрајни Фишер, наша дама детективка, лови по забаченим улицама, џез клубовима и божанственим вилама 1920-тих бореќи се против неправде својим...
 • Шетланд (2013)

  image
  Дали станува збор за пари и моќ или можеби за љубов? Дали станува збор за старата кавга што трае со генерации и конечно ќе кулминира? Или е можеби едноставно...
 • Поаро (1989)

  image
  Дејвид Сашет го остварува најдобриот приказ на славниот Белгиец на Агата Кристи, бидејќи со голем жар се предал на истражување. Ги прочитал сите романи, кратки...
 • Детектив Из Цхелсеаја (2022)

  image
  Сувремена крими-серија смјештена у гламурозни лондонски Цхелсеа. У главној је улози Адриан Сцарбороугх (Гавин и Стацеy, Убијање Еве) као инспектор Мац Арнолд који...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.