Животот на харизматичниот политичар Питер Лоренс се распаѓа. Неоптоварен од вина или каење, тој ја продолжува својата агенда додека другите коваат заговор да го соборат. Ќе ги надмине ли своите тајни за да ја освои конечната награда?
„Прегазување“ е четириделен трилер за самобендисаниот, енергичен и харизматичен политичар Питер Лоренс (Хју Лори). Јавниот и приватниот живот на Питер изгледа дека се распаѓа – или е растргнат од неговите непријатели. Иако неговите лични проблеми се зголемуваат, тој е бесрамно неоптоварен од вина или каење, мајсторски одејќи по жицата помеѓу слава и катастрофа. Тој сака да си ја продолжи својата агенда додека другите коваат заговор да го соборат. Настаните покажуваат колку е тешко, и за индивидуата и за земјата, да се остави минатото зад себе. Со непријателите блиску до него, дали Питер Лоренс некогаш ќе ги надмине своите тајни за да ја освои конечната награда?

Беше на каналите:

SLO2  SLO1  HBO3  HBO  

Препораки
 • Money. Murder. Zurich. (2016)

  image
  Maybe you can't make a killing in Zurich anymore, but it's still possible to kill and get killed - Attorney Thomas Borchert is back in his native Zurich. And if...
 • Вавилон Берлин (2017)

  image
  Берлин во лудите 1920-ти е метропола за талентираните и амбициозните. Но, зад блескавата површина, осиромашените маси се стремат кон подобар живот. Тоа е време на...
 • 911 (2018)

  image
  Драма која прати ужурбане животе и каријере припадника хитних служби, полицајаца, ватрогасаца и хитне помоќи, људи који ризикују своје животе како би спасли туѓе.
 • Der Bozen Krimi (2015)

  image
  The Bolzano thriller - the series.
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.