poster

Hooking Up

Hooking Up (2020)

Режисер: Nico Raineau

рејтинг: 5.5/10

Содржина

A cynical writer and a hopeless romantic hit the road for a cross-country trip, and start to catch feelings for each other along the way.

Слики

Hooking Up

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Август во округот Осејџ (2013)

  image
  Црна комедија со бројни наградувани актери - Мерил Стрип, Џулија Робертс, Сем Шепард, Ијан Мекгрегор, Крис Купер, Бенедикт Камбербеч. Приказната ги следи животите...
 • Добра деца (2016)

  image
  Четири средњошколца схвате да су погрешили што су прескочили нека искуства која су типична за њихов узраст. Одлуче да дају све од себе да их више не би...
 • Годината кога Доли Партонми беше мајка (2011)

  image
  Елизабет Алисон Греј е обично единаесетгодишно девојче од предградието, кое нестрпливо ја очекува адолесцентноста, кога изненадно открива дека целиот нејзин живот...
 • Пази шта радиш (Матуранти) (1984)

  image
  Последњи школски дани једне генерације матураната. Треба реќи збогом једном делу живота, растати се са друговима, а ту су и неизвесност, наде, планови, жарке...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.