Содржина

Grace is excited for the summer so she can start a business with her friends, but things take an unexpected turn when her mom announces a trip to Paris. There, Grace must learn to get along with her French cousin, Sylvie, and she finds unexpected inspiration for her business. Then, Grace finds out her grandparents bakery, that inspired her to start a business, is closing. Can she and her friends find a way to save it?

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Тато е дома (2015)

  image
  Вил Ферел и Марк Валберг се соочуваат во големата пресметка помеѓу татко и очув! Бред (Ферел), кој отсекогаш сонувал да има совршено семејство, е решен да стане...
 • Најлесно е со дузина (2003)

  image
  Во современа Америка, каде современото семејство има 1,87 деца, Том Бејкер (Стив Мартин) и сопругата Кејт (Бони Хант) одлучиле дека животот е подобар, а можеби и...
 • Mister Twister at the Pitch (2016)

  image
  The school where Mees Kees works is participating in a future project. Despite all creative ideas Mees Kees and his class have, director Dreus has them...
 • Извиднички камп (2009)

  image
  Шеснаесет годишниот Јорк Хејс, лидер на извидничката група „Огнени змејови“, се враќа во кампот Ракута на последниот годишен собир на извидниците. Јорк е одлучен...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.