СОДРЖИНА

Када двојица губитника ожене прелепе близнакиње, ќерке локалног управника затвора познатог по надимку Швеѓанин он одлучује да их угости у затвору. Сањајуќи о бекству, Бад и Лари сазнају за воз који пролази градом, пун старих новчаница на путу за спаљивање. Једино што им стоји на путу према богатству је Швеѓанин. Да ли је то прилика која се не срне пропустити и цена коју треба платити?

Слики

Опчињени новцемОпчињени новцемОпчињени новцемОпчињени новцемОпчињени новцемОпчињени новцемОпчињени новцем

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Крими далавери (2013)

  image
  Двајца криминалци ја киднапираат сопругата на корумпиран инвеститор за недвижности надевајќи се на богат откуп. Но, тој не покажува интерес да плати еден милион...
 • Во голем стил (2017)

  image
  Тројца повозрасни пријатели и пензионирани работници со челик збеснуваат кога ќе дознаат дека нивниот пензиски фонд е оштетен од сомнителна корпорација....
 • Цели девет милји (2000)

  image
  На забар кој се мачи да успее му се менува од корен животот кога познат гангстер се преселува во соседството. Жена му успева да го убеди да информира озлогласен...
 • Лудости Дика и Џејн (2005)

  image
  Након финансијске пропасти, брачни пар се окреќе криминалу да би платио рачуне. Амбициозни бизнисмен Дик (Џим Кери) је тек унапреѓен на највишу функцију у одељењу...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.