рејтинг: 7.1/10
Оценка на корисникот: 8.6/10
(18 гласови)

Содржина

Инспиративна истинита прича о Робину и Диани Цавендисх, авантуристичком пару чији се живот промени када Робину дијагностикују парализу. Када Робину у 28. години дијагностикују парализу, он је осуѓен на болнички кревет и тек неколико месеци живота. Уз помоќ Дианине браќе и револуционарног изумитеља Теддyја Халла, Робин и Диана одбијају ограничити свој начин живота и креќу у борбу за живот - одгајајуќи при том свога сина, путујуќи и помажуќи другим пацијентима са сличном дијагнозом.

Слики

Дах животаДах животаДах животаДах животаДах животаДах животаДах животаДах животаДах живота

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Ситни прашинки (2008)

  image
  Во студентски дом ќе се сретнат сликарот Салвадор Дали и поетот Федерико Гарсија Лорка. Набрзо ќе им се придружи и режисерот Луис Буњел. Тројцата пријатели ќе...
 • Радиоактивно (2019)

  image
  Добитница Оскара Розамунд Пајк у улози научнице Мери Склодовски Кири, прве жене добитнице Нобелове награде.
 • Грејс од Монако (2014)

  image
  На врвот од својата кариера, во 1956 година, Грејс Кели (Никол Кидман) го напушта Холивуд и се мажи за принцот Рение од Монако (Тим Рот). Шест години подоцна, таа...
 • Теоријата на сѐ (2014)

  image
  Во оваа неверојатна приказна во која играат Еди Редмејн и Фелисити Џонс, се работи за еден од најголемите живи умови на денешницата, познатиот астрофизичар Стивен...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.