poster

Крвави за ова

Bleed for This (2016)

драма | САД
Режисер: Ben Younger

рејтинг: 6.8/10
Оценка на корисникот: 7/10

СОДРЖИНА

Неверојатна вистинита приказна за светскиот шампион во бокс Вини Пациенца, кој по една речиси фатална автомобилска несреќа, не знаејќи дали пак ќе прооди, прави едно од најинспиративните и невообичаени враќања во спортската историја.
„Крвави за ова“ е неверојатна вистинита приказна за едно од најинспиративните и невообичаени враќања во спортската историја. Мајлс Телер го игра Вини Пациенца, наречен Пасманискиот Ѓавол, локален боксер од Провиденс, кој станува славен откако победува во две борби за светски шампион. Една речиси фатална автомобилска несреќа го остава Вини со повреден 'рбет и му е кажано дека можеби нема никогаш да прооди. Наспроти сите очекувања и препораки од лекарите, познатиот тренер Кеви Руни (Арон Екхарт) се согласува да му помогне на Вини да се врати во рингот само по една година од несреќата за да влезе во борба што може да биде последна во неговиот живот.

Слики

Крвави за оваКрвави за оваКрвави за оваКрвави за оваКрвави за оваКрвави за оваКрвави за ова

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Господарите на Кучеград (2005)

  image
  Филм за група брилијантни млади скејтери пораснати на опасните улици на Догтаун во Санта Моника, Калифорнија. Познати под името „Момците З“, тие стануваат пионери...
 • Али (2001)

  image
  Суперѕвездата Вил Смит ја има изведбата на кариерата како боксерската легенда Мухамед Али во визуелно неверојатната епска драма на режисерот Мајкл Ман номиниран...
 • Кралот Ричард (2021)

  image
  Заснован на вистинска приказна, „Кралот Ричард“ го следи патувањето на Ричард Вилијамс, непоколеблив татко кој е клучен во одгледувањето на две од...
 • Американски аутсајдер (2021)

  image
  „Американски аутсајдер“ ја раскажува инспиративната вистинска приказна за Курт Ворнер (Захари Леви), кој од редење полици во супермаркет, стана двократен МВП на...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.