poster

Голфбрејкер

Happy Gilmore (1996)

Режисер: Dennis Dugan

рејтинг: 7.0/10
Оценка на корисникот: 7.9/10
(57 гласови)

Содржина

Адам Сендлер го игра Хепи Гилмор, хокеар кој станува генијален играч на голф, чиј необичен пристап и чии дланки на теренот ги разбеснуваат противниците. Гилмор е решен да победи на турнирот ПГА за да ја спаси куќата на баба му.
Хепи Гилмор (Адам Сендлер) е жесток тип кому му бегаат соништата за хокеарска слава. Но, кога ја открива својата дарба за внесување голф-топчиња од огромни далечини, тој се пријавува на еден професионален турнир за да ја освои паричната награда што му е потребна за да го спаси домот на неговата сакана баба од заплена од страна на даночната служба. Проблемот е што Хепи не е баш толку среќен. Тој има темперамент што често се разгорува на теренот за голф, но еден пензиониран голферски професионалец, по име Чабс, како и сочувствителната публицистка Вирџинија, му помагаат да ја подобри играта од блиско растојание и да го приспособи својот конфронтациски карактер.

Слики

ГолфбрејкерГолфбрејкерГолфбрејкерГолфбрејкерГолфбрејкерГолфбрејкерГолфбрејкерГолфбрејкерГолфбрејкер

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • 1 АП (2022)

  image
  Необична забавна комедија за младата натпреварувачка која со своите импресивни вештини освојува стипендија за факултет и место во еСпорт тимот во кој доминираат...
 • Измамник (2010)

  image
  Измамникот Еди Саливен ќе падне во големи долгови, па ќе реши да смисли план да заработи пари. Ќе го запознае Волтер, кој собира пари за сиропиталиште и ќе го...
 • Зулендер (2001)

  image
  Додека Дерек се обидува да се инфилтрира во модната и атентаторска група, предводена од злобниот дизајнер Мугату, тој мора да се натпреварува со Хансел, млад...
 • Другите Дечки (2010)

  image
  Несоодветните детективи на њујоршката полиција, Гембл и Хојц (Вил Фарел и Марк Валберг) се осудени на доживотна канцелариска работа. Тие се мразат меѓусебно, како...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.