рејтинг: 6.7/10
Оценка на корисникот: 8/10
(2 гласови)

Содржина

Откако Данкан ја изгубил својата втора работа, на неполни 25 години, запаѓа во тешка депресија. За да заработи, изнајмува дел од станот на симпатијата на брат му се додека не добие работа во зградата на неговите баба и дедо. Дедо му има Паркинсонова болест, а младата негувателка Кејт веднаш ќе му се допадне и со неа ќе започне романтична авантура. Бидејќи поминува многу време со дедо му, полека го открива своето минато и се соочува со раната загуба на татко му, кого никогаш не го преболел.

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Endlich Gardasee! (2018)

  image
  After 40 years of marriage, Eva's grandma Lotti has had enough. She's seriously thinking about splitting up and moving out. Eva, hoping to prevent the geriatric...
 • Анѓеоска беба (1995)

  image
  Двоје шизофреничара упознају се током терапије и страствено се заљубе. Пред њима је неизбежни пут до катастрофе - коју деле до краја...
 • Ствар срца (2006)

  image
  Драма о исконској љубави због које су двоје младих спремни да учине све. Суочени са самоќом, искушењима и раздвојеношќу двоје младих наилазе на највеќи изазов -...
 • The Outsider (2018)

  image
  Cristian works at one of the Milan agencies as a graphic designer. One day he decides to give up this job to seek his own way and answer the questions that bother...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.