СОДРЖИНА

Јацк Цорцоран, по занимању аниматор, храбар је у суочавању с туѓим али неспособан кад се ради о њему. Животом му управљају заручница и мајка а његов агент Wалтер потпуно је неспособан да му пронаѓе неки бољи ангажман. Када прими вест да му је отац преминуо, дозна истину – отац му је био циркуски клаун а лаж је била то што му је мајка рекла да му је отац погинуо пре него што се он родио. Да ствар буде боља, отац му је у насљедство оставио ковчег пун шарене циркуске одеќе, лажни нос и – индијску слоницу Веру! Филм је препун изврсних споредних улога и занимљивих епизода, попут необичне посвете Јохну Форду и његовом класичном вестерну "Носила је жуту врпцу".

Слики

Веќе од животаВеќе од животаВеќе од живота

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Не си играј со оган (2019)

  image
  Кога управникот Џејк Карсон и неговиот елитен тим пожарникари спасуваат тројца браќа и сестри од патот на шумски пожар, бргу дознаваат дека нема тренинг што би ги...
 • Најпопуларна (2009)

  image
  Млада девојка одлучува да учествува во натпреварот Шатербокс, за да докаже дека може да биде попопуларна од непријатната колешка, но со текот на времето таа сфаќа...
 • Самохран родител: На море (2012)

  image
  Самохран татко: Семејството се подготвува за венчавката на Соси и Питер, но додека куќата е свртено наопаку, семејството итно мора да замине за Фунен и да му...
 • Брак на слепо (2004)

  image
  Андерсон ја запросува својата девојка во еден ресторан, облечен како купидон, но таа умира од шок. По една година, Андерсон сѐ уште во депресија поради нејзината...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.