рејтинг: 5.7/10
Оценка на корисникот: 7.8/10
(4 гласови)

Содржина

Живописна германска адаптација на класичната сатира на Марк Твен. Откако наоѓа богатство со својот најдобар пријател Том Соер, Хак Фин сега шета во чевли и кошули што одат со неговиот нов и богат животен стил. Но тој само би сакал да ги фрли тие чевли и да оди на авантура по реката. За тоа добива шанса кога неговиот пијан татко пристигнува и бара дел од парите на Хак. Хак одлучува да избега по реката и со себе го носи Џим, роб кој скоро открил дека ќе му биде предаден на еден трговец со робови. Двајцата патуваат по реката Мисисипи на еден импровизиран сплав, надевајќи се дека ќе му избегаат на насилниот татко на Хак и дека ќе најдат место каде што Џим ќе биде прифатен како слободен човек.

Слики

Авантурите на Хак ФинАвантурите на Хак ФинАвантурите на Хак ФинАвантурите на Хак ФинАвантурите на Хак ФинАвантурите на Хак ФинАвантурите на Хак ФинАвантурите на Хак ФинАвантурите на Хак ФинАвантурите на Хак ФинАвантурите на Хак ФинАвантурите на Хак ФинАвантурите на Хак Фин

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Бела и Себастијан - Најбољи пријатељи (2017)

  image
  Себастијан одлучује да остане да живи у планинама са Цезаром, уместо да се са оцем пресели у Канаду. У куќици у Француским Алпима има и своју псеќу најбољу...
 • Lea to the Rescue (2016)

  image
  Born for adventure, Lea Clark heads deep into the Brazilian rainforest, where her most exciting story awaits.
 • Мала игра (2014)

  image
  Десетогодишња Макс са родитељима живи у Њујорку. Њени родитељи раде тешке послове, да би јој пружили могуќност да се школује у приватној школи. Њено привикавање...
 • Џастин и храбрите витези (2013)

  image
  Џастин живее во големо кралство и сонува дека еден ден ќе стане храбар витез како неговиот дедо. По инспиративната посета кај неговата сакана баба и збогувањето...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.