poster

Вечниот сјај на беспрекорниот ум

Eternal Sunshine of the Spotless Mind (2004)

Режисер: Michel Gondry

рејтинг: 8.3/10
Оценка на корисникот: 7.4/10
(36 гласови)

Содржина

Човек разочаран од љубовта дознава дека неговата девојка ги избришала сеќавањата за него со експериментална постапка и одлучува да го стори истото. Главните улоги ги толкуваат Џим Кери и Кејт Винслет.

Слики

Вечниот сјај на беспрекорниот умВечниот сјај на беспрекорниот умВечниот сјај на беспрекорниот умВечниот сјај на беспрекорниот умВечниот сјај на беспрекорниот умВечниот сјај на беспрекорниот умВечниот сјај на беспрекорниот умВечниот сјај на беспрекорниот умВечниот сјај на беспрекорниот умNBC UniversalNBC UniversalNBC UniversalNBC UniversalNBC Universal

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Сродни души (2015)

  image
  Футуристичка љубовна приказна сместена во свет во кој емоциите се забранети и избришани. Дејството на филмот се врти околу колегите Нијa и Сајлас кои живеат во...
 • Јастог (2015)

  image
  „Јастог“ е љубовна приказна со малку црн хумор каде што наоѓањето љубов е прашање на живот и смрт. Љубовната приказна се одвива во блиската иднина каде што луѓето...
 • The Return (1972)

  image
  Story of a wife and her son waiting for her husband to come back from Germany, where he immigrated for paying his family's debts in Turkey.
 • Виновни се ѕвездите (2014)

  image
  Хејзел и Гас се двајца тинејџери што заеднички споделуваат кисела смисла за хумор, не ги сакаат конвенционалните нешта и се заљубуваат еден во друг. Нивната врска...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.