СОДРЖИНА

Агентката на ФБИ, Сара Ешбурн (Сандра Булок) и бостонската полицајка Шенон Малинс (Мелиса Мекарти) се сосема различни. Но, кога ги здружуваат силите за да фатат еден нарко-бос, тие неочекувано стануваат пријателки.
Режисерот Пол Феј повторно се здружува со Мелиса Мекарти, ѕвездата од „Деверици“, додавајќи ја и Сандра Булок, во акционата комедија „Жештина“. Спастрената и сериозна специјална агентка на ФБИ, Сара Ешбурн е методична детективка со реноме за извонредност и со огромна ароганција. Шенон Малинс, една од најдобрите полицајки во Бостон, е безобразна на јазик и има многу нервозен темперамент, па ги користи својот инстинкт и уличното „образование“ за да ги фати и највештите криминалци. Ниедна од нив немала партнер, а богами ни пријател. Кога овие две различни полицајки ги здружуваат силите за да фатат еден безмилосен нарко-бос, тие неочекувано стануваат пријателки.

Слики

ЖештинаЖештинаЖештинаЖештинаЖештинаЖештинаЖештинаЖештина

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Команда за убијање (2016)

  понеделник
  image
  Научно-фантастични трилер смештен је у блиску будуќност, технолошко друштво које суочава људе са убилачким машинама. Насупрот томе, елитна јединица је послата...
 • Скала на агресијата (2012)

  понеделник
  image
  На големиот мафијашки шеф Белаванс ќе му украдат половина милион долари. Тој ќе испрати екипа убијци за да ја пренесат пораката до крадците за кои се сомневаат...
 • Такси 4 (2007)

  понеделник
  image
  Пре изручења Африци где а очекује суѓење, озлоглашени белгијски криминалац поверен је полицији Марсеља на мање од 24 сата. Али лукави преварант убеѓује неспретног...
 • Проект динусаурус (2012)

  понеделник
  image
  Проектот „Диносаурус“ зборува за експедиција за татко и син во Конго, со придружба на екипа за ТВ документарци. Кога сите актери на филмот мистериозно ќе...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.