Содржина

Една двојка, која бара одмазда, ја зема правдата во свои раце, кога убиецот на нивното дете се извлекува со лесна казна. Родителите планираат да го киднапираат убиецот и да го присилат да пати за своите гревови.
Совршениот брак на Крег и Елис Ландри наеднаш е уништен кога нивниот млад син е киднапиран и убиен. Иако на убиецот му се суди, тој успева да добие лесна казна. Бесни поради неизвршувањето на правдата, ужалените родители решаваат да ги земат работите во свои раце. Тие го фаќаат убиецот, го затвораат и го подложуваат на истите чудовишни чинови што ги извршил врз нивното беспомошно дете. Сепак, непредвидливите последици, ги предизвикуваат нивните замисли за одмаздата, правдата и вистинската природа на злото.

Слики

Мачен

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Мотел (2007)

  image
  Када им се ауто поквари усред ничега, Дејвид и Ејми Фокс приморани су да преноќе у једином мотелу у околини. ТВ им је једина забава - све док не открију да су...
 • Прогањање (1963)

  image
  Млади официр Наполеонове војске, који се случајно одвојио од сабораца, прати мистериозну девојку до замка старог Барона, који крије велику тајну.
 • Делириум (2018)

  image
  Тофер Грејс глуми во овој натприроден трилер за еден човек што пред кратко време бил пуштен од ментална институција. Тој наследува огромна куќа по смртта на...
 • Покана за пекол (2022)

  image
  На една млада жена ѝ се додоворувааат и таа се заљубува, но набрзо сфаќа дека има некоја злобна завера.
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.