poster

Imperfect High

Imperfect High (2021)

Драма | Канада
Режисер: Siobhan Devine

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 5.3/10

Содржина

Suffering from anxiety disorder, Hanna worries about fitting in at high school after moving to a new town. She soon finds herself in grave danger when she befriends two students -- a bad boy with a heart of gold, and a wealthy kid.

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Pylli i lirisë (1976)

  image
 • Vajzat me kordele të kuqe (1978)

  image
 • Бора под окупацијом (2007)

  image
  Вративши се из интернације Борисав Станковиќ на позив хрватског књижевника Милана Огризовиќа тадашњег уредника Београдских новина пристаје да сарадјује за...
 • Необразовани деликвенти (2010)

  image
  Да го запознаеме самоуверениот и трудољубивиот Џон Макгил, кој сонува да ја продолжи до сега успешната академска кариера. Но, на пристаништето има неволја....
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.