рејтинг: 5.6/10
Оценка на корисникот: 5.7/10
(3 гласови)

Содржина

Во Сан Франциско од 1960-тите, Селина Герера е умна и талентирана средношколка со перспективна иднина. Но непланирана бременост драматично ја менува нејзината зацртана патека. Откако е сведок на тоа како нејзината најдобра пријателка умира поради неуспешен абортус, таа одлучува да го задржи своето бебе. И покрај неволните родители и турбулентното домаќинство полно со семејно насилство, Селина е решена да излезе од сиромаштијата и да изгради подобра иднина за својот новороден син. Таа работи повеќе работи и штеди во потрагата по самостојност, додека се соочува со расизам и сексизам на работното место и од институциите кои одбиваат заеми на самохрани жени. Овој провокативен филм е инспириран од вистински жени и од истоимената песна на Џенис Џоплин.

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Заборавени (2014)

  image
  Џорџ е ментално заболен бездомник, кој веќе со години не е во состојба да го зачува работното место. Тој лута низ градот барајќи храна, алкохол и скривалиште, но...
 • Путници са Сплендида (1956)

  image
  Група старијих морепловаца испловљава на једрењаку „Сплендид“, са жељом да докажу да је он бољи од парних бродова чија незадржива експанзија угрожава њихов живот....
 • Исчезната (2012)

  image
  Ова е приказна за жена која исчезнува едно неделно утро. Се вика Бети, а нејзиното исчезнување е потполна мистерија. Дали побегнала? И покрај тоа што е...
 • Нежниот бар (2021)

  image
  Во 1972 година, 9-годишниот Џ.Р. Мегвајер се вселува во трошната куќа на дедо му во Лонг Ајленд, Њујорк. Во потрага по татковска фигура, тој потпаѓа под...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.