poster

David Cross: Making America Great Again

David Cross: Making America Great Again (2016)

Режисер: Alex Coletti

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 6.4/10

СОДРЖИНА

With nothing off-limits, David Cross is unapologetic, insightful, and biting in his Netflix original stand-up comedy special, MAKING AMERICA GREAT AGAIN. Filmed live at The Paramount Theatre in Austin, TX, Cross takes aim the current political landscape.

Улоги
Сцеарист:
ВРЕМЕТРАЕЊЕ: 74 мин

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Четири звјездице (2006)

  image
  Франссоу (И. Царрé) је млада, симпатична Парижанка, запослена као професорица енглеског у једној школи. Када једнога дана сазна да је од преминуле тете...
 • Се надевам дека служат пиво во пеколот (2009)

  image
  Такер Макс никогаш не пораснал и познат е по разузданите ноќи и дивите забави. Упорно држејќи се до својата незрелост, оди на ергенска вечер на својот пријател....
 • Полна месечина (2009)

  image
  Комедија за визионерка која се претвора дека навистина верува во магија, машка проститутка која се претвора дека и верува на визионерката, илузионист кој се прави...
 • Божиќниот состанок на татко ми (2020)

  image
  Откога му починала сопругата, Дејвид се мачи со Џулс, својата ќерка, тинејџерка. Таа смета дека никој не верува во неа и дека никој не ја разбира, а Дејвид...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.