poster

Johnny on the Run

Johnny on the Run (1953)

Семеен, Акција, Авантура, Деца | Обединетото Кралство
Режисер: Lewis Gilbert

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 7.1/10

Содржина

Following an orphaned Polish refugee called Janek who had to relocate to Edinburgh, but dreams of returning to Poland one day. Janek runs into trouble though when he gets involved with a pair of jewel thieves.

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Приказни од скриениот град: Дрво на желбите (2019)

  image
  Во Скриениот град жителите одамна склучиле договор за соживот и хармонија, но младиот опосум Кери сонува за авантура вон ѕидините на градот. На церемонијата што...
 • Празници во дивината (2019)

  image
  Францускиот режисер и сценарист Никола Вание ни носи нова неверојатно вистинита приказна. Приказната се одвива помеѓу таткото и синот, Христијан и Тома. Христијан...
 • Под гребеном од дванаест миља (1953)

  image
  Мајк Петракис и његов син Тони за живот зараѓују вадеќи морске сунѓере дуж обала Флориде. Меѓутим, када се смањи количина сунѓера коју успевају изронити, а уз то...
 • Земја (2021)

  image
  Добитничката на “Златен глобус“, Робин Рајт, игра и дебитира како режисерка во оваа потресна приказна за ужалена космополитска адвокатка која решава да се откаже...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.