рејтинг: 6.3/10
Оценка на корисникот: 8/10
(2 гласови)

СОДРЖИНА

Филмот ја следи секогаш уникатната Луси, 20-годишна асистентка во галерија во Њујорк. Откако е оставена од своето последно момче, Луси ја создава Галеријата на скршени срца, место за предмети кои љубовта ги оставила зад себе.
Што ако сочувате сувенир од секоја врска во којашто сте биле? „Галерија на скршени срца“ ја следи секогаш уникатната Луси (Џералдина Висванатан), 20-годишна асистентка во галерија која живее во Њујорк, и која одбира предмети од емоционално значење. Откако е оставена од своето последно момче, Луси е инспирирана да ја основа Галеријата на скршени срца, место за предмети кои љубовта ги оставила зад себе. Веста за галеријата се шири, охрабрувајќи го движењето и свеж почеток за сите романтичари, вклучувајќи ја и Луси.

Слики

Галерија на скршени срцаГалерија на скршени срцаГалерија на скршени срцаГалерија на скршени срцаГалерија на скршени срцаГалерија на скршени срцаГалерија на скршени срца

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Господин Батињол (2002)

  четврток
  image
  Година 1942, десјтвото е во окупираниот Париз. Едмонд Батињол, продавач незаинтересиран за политика, живее со својата жена и ќерка во малечок стан веднаш до...
 • Мојата маќеа е вонземјанка (1988)

  четврток
  image
  Вонземјанка е на тајна мисија на Земјата на која таа е прекрасна, привлечна и слободна жена. Нејзината мисија е да стапи во контакт со доста млад посветен научник.
 • The Captain (1972)

  четврток
  image
  Albania early 70'. A WW2 hero, retreated now at an old age at his little village struggles to adjust to the terms of the culture revolution, coming in the shape...
 • Колосална (2016)

  четврток
  image
  Глорија је незапослена девојка која је стално по журкама и која је присиљена да напусти свој живот у Њујорку и врати се у родни град кад је дечко избаци стана....
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.