СОДРЖИНА

Во филмот се работи за планирачите на божиќни забави Ела (Ерин Краков) и нејзината сестра Мариен (Кимберли Сустад) кои се судираат со својот клиент Едвард (Лук Мекферлејн) кој е директор на компанија за играчки.
Ела Дешвуд (Ерин Краков) и нејзината сестра Мариен (Кимберли Сустад) се големи љубителки на Божик и се сопственички на бизнис за планирање забави. Нивниот нов клиент е една компанија за играчки, а тие не се мирисаат многу со нејзиниот директор Едвард Ферис (Лук Мекферлејн).

Слики

Божиќни планериБожиќни планериБожиќни планериБожиќни планериБожиќни планериБожиќни планериБожиќни планериБожиќни планериБожиќни планериБожиќни планериБожиќни планериБожиќни планериБожиќни планериБожиќни планериБожиќни планериБожиќни планериБожиќни планериБожиќни планериБожиќни планериБожиќни планериБожиќни планериБожиќни планериБожиќни планериБожиќни планериБожиќни планериБожиќни планериБожиќни планериБожиќни планериБожиќни планериБожиќни планери

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Три сата за љубав (1968)

  image
  Љубавни филм. Меѓу дјевојкама које пред загребачким Заводом за запошљавање анкетира телевизијски репортер (А. Врдољак) је и млада Маца Јукиќ (С. Пешиќ), плаха и...
 • Операција Божиќ (2016)

  image
  Након што дечко крене у војну мисију непосредно уочи Божиќа, млада жена и њезина дјеца одлучују помоќи потребитим војним обитељима у његовој бази.
 • Совршена свадба (2021)

  image
  Фотографката Линдзи добива работа од соништата. Иако не е многу позната, ќе ги фотографира свадбите на гламурозните наследнички. Но, на тој голем социјален настан...
 • Izvini ali ti si moja ljubav (2008)

  image
  Mayhem ensues when a 37-year-old ad executive on the rebound falls for a bubbly high school senior.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.