Les Weldon

actor

Актерот:

 1. ...
  Helicopter Pilot
 2. 2. Raging Sharks (2005), филм
  ...
  Roosevelt Sonar Officer
 3. ...
  Bergin
 4. ...
  Anchorman

Сцеарист:

 1. ...
  (screenplay)
 2. ...
  (uncredited)
 3. ...
  (screenplay)
 4. ...
  (uncredited)
 5. 9. Raging Sharks (2005), филм
 6. ...
  (uncredited)
 7. ...
  (story by)
 8. ...
  (screenplay)

Продуцент:

 1. ...
  co-producer
 2. ...
  executive producer / producer
 3. 3. Raging Sharks (2005), филм
 4. 4. Секач (2005), филм
 5. 6. Договор (2006), филм
 6. 11. ВОЗ (2008), филм
  ...
  executive producer / producer
 7. 16. Нинџа (2009), филм
 8. ...
  executive producer
 9. ...
  producer (uncredited)
 10. 25. Автомат (2014), филм
 11. 26. Мета (2015), филм
  ...
  executive producer
 12. ...
  executive producer
 13. 38. Хелбој (2019), филм
 14. 43. До смрти (2021), филм
 15. 44. Импулс (2021), филм
 16. 47. The bricklayer (2023), филм

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.