Оценка на корисникот: 7.4/10
(95 гласови)

СОДРЖИНА

Најсмртоносниот чуден пар на светот - телохранителот Мајкл Брајс (Рајан Рејнолдс) и платениот убиец Дариус Кинкејд (Семјуел Л. Џексон) - повторно се враќаат со уште една смртоносна мисија. Сѐ уште без лиценца и под надзор, Брајс е принуден да се впушти во акција од страна на насилната сопруга на Дариус, злогласната измамничка Соња Кинкејд (Салма Хајек). Додека Брајс е доведен до работ од страна на своите најопасни заштитници, тројката е вплеткана во глобален заговор и наскоро дознаваат дека тие се оние кои стојат помеѓу Европа и одмаздољубивиот и моќен лудак (Антонио Бандерас). На забавата и смртоносниот хаос им се придружува Морган Фримен, како и... па, ќе мора да видите.

Слики

Чувај ми го грбот 2Чувај ми го грбот 2Чувај ми го грбот 2Чувај ми го грбот 2Чувај ми го грбот 2Чувај ми го грбот 2Чувај ми го грбот 2Чувај ми го грбот 2Чувај ми го грбот 2Чувај ми го грбот 2Чувај ми го грбот 2Чувај ми го грбот 2Чувај ми го грбот 2Чувај ми го грбот 2Чувај ми го грбот 2Чувај ми го грбот 2Чувај ми го грбот 2

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Џекпот (2011)

  image
  Акцијата на филмот се случува во краина на пограничјето од Норвешка и Шведска, каде сретнуваме група од несмасни мажи: Оскар, Тор, Били и Затка и сите ги поврзува...
 • 51. држава (2001)

  image
  Елмо Мекелрој е американски хемичар кој емигрира во Англија за на европскиот пазар да ја пласира својата нова дрога, наводно најдобра на светот. Мекелрој наскоро...
 • 2 пиштола (2013)

  image
  Дванаесет месеци агентот на ДЕА, Роберт „Боби Тренч (Дензел Вашингтон) и разузнавачкиот офицер на морнарицата на САД, Мајкл „Стиг Стигман (Марк Валберг) неволно...
 • Лоши момчиња (1995)

  image
  Вил Смит и Мартин Лоренс се здружуваат како двајца полицајци од Мајами кои мораат да заштитуваат еден сведок (Теа Лиони) на убиство додека истражуваат случај за...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.