СОДРЖИНА

Поранешниот агент на Агенцијата за борба против наркотици (ДЕА), Фил Брокер (Џејсон Стејтам) се сели со својата единица ќерка во навидум мирно гратче за да побегне од проблематичното минато. Сопругата неодамна му починала и сега ќерката му е единственото нешто што го има на овој свет. Кога таа ненамерно ќе започне кавга со момче од едно локално семејство, судирот ескалира и се открива вистинскиот идентитет на Брокер. Локалниот нарко шеф Гејтор Бодајн (Џејмс Франко) ќе се обиде да им ги загрози животите, па Брокер ќе мора да се бори за безбедноста на ќерка му.

Слики

Непријател пред вратаFoto: RTLFoto: RTLFoto: RTLFoto: RTLFoto: RTLFoto: RTLFoto: RTLFoto: RTLFoto: RTLНепријател пред вратаНепријател пред вратаНепријател пред вратаНепријател пред вратаНепријател пред вратаНепријател пред вратаНепријател пред вратаНепријател пред вратаНепријател пред вратаНепријател пред вратаНепријател пред вратаНепријател пред вратаНепријател пред вратаНепријател пред вратаНепријател пред вратаНепријател пред вратаНепријател пред вратаНепријател пред вратаНепријател пред вратаНепријател пред вратаНепријател пред вратаНепријател пред вратаНепријател пред вратаНепријател пред вратаНепријател пред вратаНепријател пред вратаНепријател пред вратаНепријател пред врата

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Како гром од ведро небо (1995)

  image
  За да ја ослободи својата киднапирана сестра, механичарот за спортски автомобили Чан Фох-То (Џеки Чен) мора да го порази лидерскиот криминалец, во улични трки.
 • Блиц (2011)

  image
  Детективот Том Брант добива задача да го спречи серискиот убиец, којшто убива само полицајци. Блиц е убиец што немилосрдно убива цајкани, а што е најлошо, остава...
 • Бегство (2013)

  image
  Очајнички обидувајќи се да го спаси животот на својата киднапирана сопруга, еден поранешен возач на тркачки коли (Итан Хок) управува со една брза кола и ги носи...
 • Елита (2001)

  image
  По неуспешната специјална мисија од областа на безбедноста, еден ислужен поморскиот офицер останува со пет деца кои треба да ги обучи да бидат дел од елитната...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.