рејтинг: 6.8/10
Оценка на корисникот: 7/10
(6 гласови)

СОДРЖИНА

„Пекол во Авганистан“ ја раскажува приказната за мала единица американски војници кои се стационирани длабоко во североисточен Авганистан. Тие се принудени да ја бранат борбената стражарница Китинг од нападот на надмоќните талибански сили.
Во овој воен трилер заснован на вистински настани, мала единица американски војници во зафрлената борбена стражарница Китинг, лоцирана длабоко во долината на трите планини во Авганистан, се бори за да се одбрани од координираниот напад на надмоќните талибански борци. Битката во Камдеш, како што е познато, беше најкрвавата американска битка во Авганистанската војна во 2009 година и единицата Браво 3-61 КАВ стана една од најодликуваните единици во 19-годишниот конфликт. „Пекол во Авганистан“ е заснован на бестселерот на Њујорк Тајмс, „Стражарница: Нераскажана приказна за американската храброст“ од Џејк Тапер.

Слики

Пекол во АвганистанПекол во АвганистанПекол во АвганистанПекол во АвганистанПекол во АвганистанПекол во АвганистанПекол во Авганистан

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Ридик (2013)

  сабота
  image
  Антихерој Ридик је опасни затвореник у бекству ког траже сви ловци на главе у њима знаној галаксији. Озлоглашени Ридик остављен је на спрженој, наизглед...
 • Нож во грб (2016)

  сабота
  image
  Во едно богато село во Британија за три генерации од семејството Катлер не постојат правила и закони а таткото го има последниот збор. Еден ден наследникот на...
 • Загубено богатство (2003)

  сабота
  image
  По грабежот на познатиот музеј Метрополитен во Њујорк, градот е целосно блокиран. Детективот Карл Мекбрајд ќе најде карта во дел од украденото платно. Во потрага...
 • Енола Холмс (2020)

  сабота
  image
  England, 1884 - a world on the brink of change. On the morning of her 16th birthday, Enola Holmes (Millie Bobby Brown) wakes to find that her mother (Helena...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.