СОДРЖИНА

Авантурата што започнува како лична одмазда на жестокиот кимерски воин набргу се претвора во епска борба против силните ривали и страшните чудовишта, а Конан сфаќа дека тој е единствената надеж за спас на големите народи на Хиборија.
Најлегендарниот варварин на сите времиња се враќа. Развивајќи се и еволуирајќи осум последователни децении во фантазијата на јавноста преку прозата и стриповите, на големото платно и во игрите и другите медиуми, авантурите на Конан во хиборијанската доба сега оживуваат како никогаш порано во колосалниот акционен и авантуристички филм во 3Д. Авантурата што започнува како лична одмазда на жестокиот кимерски воин, набргу се претвора во епска борба против силните ривали и страшните чудовишта во тешки услови а Конан сфаќа дека тој е единствената надеж за спас на големите народи на Хиборија од натрапничката власт на натприродното зло.

Слики

Конан ВарваринотКонан ВарваринотКонан ВарваринотКонан ВарваринотКонан ВарваринотКонан ВарваринотКонан ВарваринотКонан ВарваринотКонан ВарваринотКонан ВарваринотКонан ВарваринотКонан Варваринот

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Адреналин (2006)

  понеделник
  image
  Чев Челиос један је од најбољих плаќених убица на западној обали. Он одлучује да престане да се бави тим послом и да побегне са девојком Евом. Меѓутим из тог...
 • Лава (2003)

  понеделник
  image
  Мелани Фрејзер има проблем. Нејзината мајка, д-р Џенет Фрејзер, смета дека Мелани може да се зближи со нејзиниот потатко. Заедно ќе отпатуваат во Нов Зеланд, каде...
 • Уќуткивање (2020)

  понеделник
  image
  A reformed hunter now living secluded in a wildlife sanctuary after the disappearance of his teen daughter years ago saves a young girl from being killed by a...
 • Гавранот: Спасение (2000)

  понеделник
  image
  Во третото продолжение од серија „Гавранот, Алекс Корвис е осуден на смрт поради убиство на својата девојка. По неговата егзекуција, Алекс ќе се врати меѓу живите...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.