СОДРЖИНА

Пред многу генерации, нинџите биле потребни за да се одбрани човештвото од најголемите закани. Кога овие закани биле надминати, нинџите го положиле оружјето и ги посветиле своите животи на подучување за ненасилство и внатрешен мир. Нивното оружје се чува во светиот ковчег познат како Јорои битсу. И ден денес, нинџите го штитат Јорои битсу. Последниот мистичен нинџа учител го чува ковчегот додека ги подучува своите млади ученици за нинџа традициите. Кејси е вреден американски експерт за боречки вештини кого го напуштила мајката и кој пораснал како сираче. Масазука е темпераментен нинџа со чип во рамото. Намико е ќерка на учителот која ја привлекуваат обајцата. Кога напнатоста во љубовниот триаголник ќе зоврие, Масазука ја губи контролата над своите емоции и го прекршува кодексот на нинџите. Го протеруваат од обуката засекогаш, но тој се заколнува дека ќе се врати. По неколку години, Масазука се враќа. Посилен од кога било. Станал убиец и работи за тајна организација.

Слики

НинџаНинџаНинџаНинџаНинџаНинџаНинџаНинџаНинџаНинџа

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Наслеѓе лажи (2020)

  image
  Филм прати бившег МИ6 агента Мартина Баxтера који је након неколико година мирног живота, нерадо поновно увучен у свит шпијунаже, и унакрсну ватру измеѓу Русије и...
 • Пандури и разбојници (2017)

  image
  Полицијски преговарач за таоце игра опасну игру мачке и миша са још опаснијим пљачкашем банке. Осим што жели да буде на слободи, пљачкаш не бира речи и средства...
 • 355 (2022)

  image
  Када строго чувано оружје падне у руке плаќеника, ЦИА агенткиња Мејсон Браун (за Оскара номинована Џесика Честејн) морќе да удружи снаге са немачком агенткињом...
 • Опасно (2021)

  image
  Ex-con and reformed sociopath Dylan Forrester is trying to quietly serve out his parole, with the help of a steady supply of antidepressants from his eccentric...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.