In the summer of 2014, three Jewish teenagers are kidnapped and murdered by Hamas militants. Israel is shocked, shaken and furious. Two days later, the burned body of a Palestinian teenager from East Jerusalem is found in a forest on the western outskirts of the city. In the ensuing days, Simon - an agent from the internal terror division of the Shin Bet, investigates the murder, while the parents of the slain teenager begin their long and anguished journey toward justice and consolation. The series, based on the true events which led to the outbreak of war in Gaza, follows the investigation of Mohammed Abu Khdeir's murder. It tells the story of all those involved, Jews and Arabs alike, whose lives were forever changed by these events.

Ishte në kanal:

FTV  Cinemax 2  HBO3  

REKOMANDIMET
 • Sekrety rodziny (2018)

  image
 • Tokë e hidhur (2018)

  image
  Nje histori dashurie legjendare qe fillon ne Stamboll gjate viteve '70 dhe vazhdon ne tokat pjellore te Cukuroves, permes sprovave te se keqes, ambicjes dhe...
 • Shtepia ime, fati im (2019)

  image
  "Fati im" sjell rrefimin e Zejnepes, vajzes se bukur e cila vjen nga nje familje e varfer. Per nje jete me te mire, prinderit e saj biologjike pranojne qe vajza e...
 • Red Roses (2006)

  image
  Realistic presented love story surrounded by friendship, intrigue, laughter and tears, situated in the German city Lüneburg. Love stories of Petra and Nick...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.