poster

Story of a Girl

Story of a Girl (2017)

Dramë | Kanada, Shtetet e Bashkuara të Amerikës
Regjia: Kyra Sedgwick

Ku ta shikojmë
Shfaqja nuk është në dispozicion
Vlerësimi: 6.2/10
Vlerësimi i përdoruesit: 6/10

PËRMBLEDHJE

When a compromising video of thirteen year old Deanna Lambert hits social media, her teenage life is changed forever. Overcoming bullies, hurtful school-yard taunts and the enduring rage and disappointment of her father, Deanna longs to escape a life defined by her past. Directed by Kyra Sedgwick (feature directorial debut) and starring Ryann Shane, Jon Tenney and Kevin Bacon, based on Sara Zarr's award winning novel, Story of a Girl is a coming of age drama about a young woman pushing beyond the shadow of her past to become the author of her own life.

Rishikime


Ska rishikime

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.