poster

The Roads Not Taken

The Roads Not Taken (2020)

Dramë | Mbretëria e Bashkuar, Suedi, Poloni, Spanjë, Shtetet e Bashkuara të Amerikës
Regjia: Sally Potter

Vlerësimi: 5.2/10
Vlerësimi i përdoruesit: 7.5/10
(2 Voto)

PëRMBLEDHJE

Sally Potter's THE ROADS NOT TAKEN follows a day in the life of Leo (Javier Bardem) and his daughter, Molly (Elle Fanning) as she grapples with the challenges of her father's chaotic mind. As they weave their way through New York City, Leo's journey takes on a hallucinatory quality as he floats through alternate lives he could have lived, leading Molly to wrestle with her own path as she considers her future.

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Special Education (1977)

  image
  Educator and those educated in a home for juvenile delinquents in the same test: approach, take a peek into his soul to become a man. The story of a minor,...
 • Kush vdes në këmbë (1985)

  image
  Film portret i bazuar në episodet e jetës dhe aktivitetit patriotik të mësuesit Petro Nini Luarasi, i cili, në fund të shekullit 20, ishte aktiv në mbrojtjen e...
 • Ngjyrat e moshës (1990)

  image
  Ndërsa maturantët po bëjnë mbrëmjen e maturës në turizmin e Tiranës, në katin e dytë takohen maturantët e shkollës pas njëzet vjetëve. Regjisori trajton problemet...
 • Boogie Nights (1997)

  image
  Adult film director Jack Horner is always on the lookout for new talent and it's only by chance that he meets Eddie Adams who is working as a busboy in a...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.